+45 7199 0256
Book et møde
https://www.brandmovers.dk/hubfs/website/video/website_bg.mp4

vi er Brand Movers

Vi brænder for at fortælle jeres historier, så jeres kunder bliver engagerede,
og så de føler og synes og gør det, I gerne vil have dem til.

Vi er ikke som de andre ...

Brand Movers står på skuldrene af journalistiske kerneværdier og er drevet af et analytisk mindset, videbegær og handling. Vi er Danmarks førende og mest ambitiøse content marketing-bureau.

Vores passion

Vores kerneydelse til vores kunder er at skabe nye bæredytige kunderelationer, men vores vigtigste værktøj? Det er jeres historier. Vi glæder os til at fortælle dem.

Vores mission

Vi revolutionerer marketing. Vi laver marketing baseret på data. Marketing som gør indtryk og flytter modtageren. Vores mission på tre ord? Marketing med mening.

Vores kerneværdier.

Ordentlige, empatiske, proaktive, indsigtsfulde og udfordrende.

Vores 5 værdier

Kerneværdier, virksomhedsværdier eller brandværdier. Mange virksomheder har værdier - og det har vi også. Men hvad skal du bruge dem til?

For os er vores værdier en forpligtelse over for dig. Det er vores garanti til dig, at vi er ordentlige, empatiske, proaktive, indsigtsfulde og udfordrende.

Vi er ordentlige

Når du samarbejder med Brand Movers, er en aftale en aftale. Vi er ærlige og lover ikke mere, end vi kan holde. Det gælder altid, at uanset hvem vi arbejder sammen med, så kan vi se os selv og vores kunder i øjnene. Derfor har vi heller aldrig noget at skjule, og vi kan praktisere en høj grad af gennemsigtighed i samarbejdet med vores kunder.

Vi er empatiske

I den anden ende sidder altid et menneske. Uanset hvem vi arbejder for, og uanset hvad vi producerer, så er modtageren et menneske, som vi skal være i stand til at forstå. Er vi ikke i stand til at forstå, er vi heller ikke i stand til at lave det stykke indhold eller den strategi, som I har brug for. Vi ved, at evnen til at forstå jeres kunder, er selve grundlaget for vores forretning.

Vi er proaktive

Vi er et team bestående af initiativrige fagnørder. Vi sætter en ære i at matche store ambitioner med tilsvarende handlekraft. Vi er optimister - og vi tror på, at dem, der tør og gør, bliver belønnet. Altid.

Vi er indsigtsfulde

Vi er påpasselige med at overvurdere kvaliteten af vores mavefornemmelser. (Næsten) Alting, vi laver, er baseret på data eller knowhow. Vi ved godt, at det er erfaringer og viden, der distancerer Brand Movers fra vores konkurrenter. Ikke et eller andet magic touch.

Vi er udfordrende

For at kunne udfordre vores kunder er vi nødt til konstant at udfordre os selv. Vi opererer ud fra det princip, at alle resultater er trædesten for noget nyt og bedre. Vi er notorisk nysgerrige og samtidig kritiske overfor den måde, vi arbejder på.

Vi har taget a-holdet med

Her er vi så. Teamet. Du er altid velkommen til at sende en mail.
Vi skrives ved!

Jesper Laursen
Jesper Laursen
CEO
jesper@brandmovers.dk
Lars Damgaard
Lars Damgaard Jensen
COO
lars@brandmovers.dk
Pernille Kristiansen
Pernille Uhd Kristiansen
Content Marketing Specialist
Emil Ulrik Friis
Emil Friis
Content Marketing Specialist

emil@brandmovers.dk

Lotte Lauridsen
Lotte Nedergaard Lauridsen
Inbound Marketing Specialist

lotte@brandmovers.dk

Pontus Staunstrup
Pontus Staunstrup
Account Director & Country Manager
pontus@brandmovers.dk
aske
Aske Denning
Performance manager
Alexander Aude
Alexander Aude
Executive Creative Producer
alexander.aude@brandmovers.dk
Alexander
Alexander Højfeldt Lund
Head of Content
alexander@brandmovers.dk
Mikkel Kruse
Mikkel Kruse
Head of Paid Distribution
mikkel@brandmovers.dk
Nikolaj Rosenbeck
Nikolaj Rosenbeck
Head of Finance

nikolaj@brandmovers.dk

Stine Holmgaard
Stine Holmgaard
Head of Events
stine.holmgaard@brandmovers.dk
Philip Reseke
Philip Reseke
Content Marketing Specialist
philip@brandmovers.dk
Adam Villaume
Adam Villaume
Editor
adam@brandmovers.dk
Anders Engbjerg Vinderslev
Anders Engbjerg Vinderslev
Editor
anders@brandmovers.dk
Jeffrey Stratton
Jeffrey Stratton
Editor

jeffrey@brandmovers.dk

Stine Andersen
Stine Andersen
Project Manager (barsel)
Nini Nielsen
Nini Nielsen
Grafisk designer
nini@mediamovers.dk
Trine_awesome verion
Trine Münster-Swendsen
Grafisk designer og team lead

trine@brandmovers.dk

Askan
Askan Thomas Thygesen
Motion Designer

askan@brandmovers.dk

Gabriela Uweis
Gabriela Uweis
Producer

gabriela@brandmovers.dk

Lasse Ancher
Lasse Ancher
Creative & Cinematographer
lasse@brandmovers.dk
Kristian-Emil Pedersen
Kristian-Emil Pedersen
Insights Analyst

kristian-emil@brandmovers.dk

lucie-klauenberg
Lucie Klauenberg
Student Assistant

lucie@brandmovers.dk

Ole Gregersen
Ole Gregersen
Conversion Specialist
Phillip Studinski
Phillip Studinski
Web Analytic

Er du klar til at tage næste skridt?
Lad os tale!

Lad os tale sammen, hvis du er interesseret i at høre mere om, hvordan Brand Movers kan hjælpe jer i gang med content marketing.